Aktualności


Home > Aktualności

AKTUALNOŚCI

11/12/2018

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE PROJEKTOWE W GRECJI
11 – 16 LISTOPADA 2018 R.

W pierwszej  połowie listopada odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Projektowe, którego celem było podsumowanie pracy w pierwszym roku działania projektu, opracowanie raportu oraz wytyczenie kierunku i sposobu pracy oraz realizacji zadań przypadających na kolejne miesiące. Gospodarzem spotkania była szkoła podstawowa w Grecji, która po raz pierwszy miała okazję sprawdzić się w tej roli. Trzeba przyznać z ogromną przyjemnością, że gościnni i przyjaźni Grecy zrobili wszystko, aby po dniach ciężkiej, merytorycznej pracy zapewnić swoim gościom wypoczynek w malowniczej scenerii, przy akompaniamencie buzuki.

Polska, jako koordynator projektu została poproszona o przejęcie roli przewodniczącego obrad i w czasie dwóch dni była odpowiedzialna za harmonogram i przebieg spotkań. To nie lada obowiązek, ale też i wyzwanie, bowiem trzeba było nie tylko rozliczyć siedem pozostałych krajów z wykonanych zadań, ale także wypracować strategię wspólnych działań na przyszłość. Obrady, choć czasem burzliwe, zakończyły się konsensusem i wypracowaniem oczekiwanej przez wszystkich jednolitej ścieżki postępowania. Przed nami kolejny rok pracy. A już w grudniu uczniowie naszej szkoły przygotują plakaty na temat podróży.

 

26/09/2018

ERASMUS + - uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami tym razem odwiedzą  Holandię

Rozpoczynamy drugi rok funkcjonowania w kobylnickiej szkole projektu FRIENDS ACROSS THE WATER i – jako że jest to program międzynarodowy – robimy kolejny krok na naszym europejskim szlaku. Przystanek – Holandia.

W ramach działań związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami uczennice klasy VI wraz z dwiema nauczycielkami języka angielskiego, w dniach 7 – 11 października, wezmą udział w obozie survivalowym w Nijmegen, podczas którego będą uczyli się jak przeżyć w warunkach polowych. Uczestnicy zastanowią się i wypracują stanowisko dotyczące tego, co jest naprawdę istotne i niezbędne do przeżycia, bez czego nie można sobie poradzić. Refleksja ta pozwoli lepiej zrozumieć i pochylić się nad trudną sytuację imigrantów, uchodźców, szczególnie dzieci,  co jest jednym z najistotniejszych celów naszego programu.
Jak zwykle,  pobyt zagraniczny wykorzystamy także do szerszej prezentacji naszej szkoły, polskiej kultury i tradycji oraz doskonalenia języka angielskiego.

Program spotkania Friends across the water w Nijmegen 7-11 października 2018